Narodowcy z Ciechanowa w służbie najmłodszymDo kolejnej inicjatywy zainspirował nas zbliżający się Dzień Dziecka. Swoje kroki skierowaliśmy do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, gdzie we współpracy z przyjazną dyrekcją i wyspecjalizowaną kadrą trafiliśmy do najmłodszych pacjentów przebywających na różnych oddziałach.


Chwile radości i zapomnienia malowały się w oczach dzieci za sprawą otrzymywanych upominków. Najmłodsze ze spotkanych dzieci miało ponad rok. Niezależnie jednak od wieku ani problemów, z jakimi się borykają, dzieciaki nie kryły zadowolenia ze spotkania.
Nietuzinkowa inicjatywa narodowców przyniosła też wymierne korzyści dla szpitala. Dzięki licznym darczyńcom pomogliśmy wyposażyć w maskotki, książeczki, gry planszowe i inne zabawki świetlicę na Oddziale Dziecięcym.


Z ramienia Stowarzyszenia Narodowy Ciechanów akcję przygotował i koordynował Krzysztof Sękowski.
Zakończona sukcesem inicjatywa była możliwa dzięki fundatorom upominków i ludziom dobrego serca. Są nimi: Pan Radosław Chojnacki oraz dzieci z GZS Regimin, Serwis Komputerowy LKV Odział w Ciechanowie, Rodzinne Centrum Zabaw „Kreatyfka”, Centrum Zabaw „Happy Park”, Studio Fryzur „Kemon”, Państwo Przybylscy, Pan Dawid Żmijewski, Pani Agnieszka, Pani Ewelina, Zakład Cukierniczy „Sadowski”, producent wyrobów z drewna w Goryszach k/Ciechanowa, Wydawnictwo i Księgarnia „Arystoteles” Państwa Matusiak, Pani Edyta Buła, producent ubrań roboczych „BeHaPe”, Pani Ewa Bujakowska, Pani Halina Woźniak, Pani Joanna Kwiatkowska, sklepy „Filemona” i „Toy Planet”, PSB „Mrówka” oraz dyrekcja działu budowlanego Centrum Handlowego „Mrówka” w Ciechanowie.


Dziękujemy Pani Annie Grzelak za pomoc w pozyskiwaniu upominków. Za znakomitą współpracę i pomoc przy rozdawaniu zabawek dziękujemy Karolinie Gorczyńskiej, Karolinie Rzeczkowskiej, Julii i Paulinie Grzelak oraz Klaudii Chojnowskiej.

 

Autor i Fot.: Mariola Kujawa