Fot. Marek Mossakowski

Przesłanie narodowca

W niedzielę 26 czerwca o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej w budynku przy ulicy Mickiewicza w Ciechanowie odbyło się spotkanie z Marianem Kowalskim pt. Myśli współczesnego polaka.

Lider Stowarzyszenia Narodowcy RP rozpoczął dyskusję od aktualnych wydarzeń politycznych w Europie. Tematem przewodnim stał się Brexit Wielkiej Brytanii, a także bieżące sprawy polityki zagranicznej Polski – Unia Europejska przechodzi permanentny kryzys bez żadnych możliwości uzdrowienia. O ile jeszcze 2 – 3 lata temu liderzy komisariatu brukselskiego marzyli o super państwie jako najfajniejszym bycie politycznym w dziejach świata, tak teraz urzędnicy głowią się jak nie dopuścić do dalszego rozpadu Unii – mówił Marian Kowalski. Wystąpienie zdominowała także polityka zagraniczna Polski i jej dalsze kierunki rozwoju wobec aktualnych przetasowań politycznych na mapie Starego Kontynentu. Odnosząc się do tzw. Brexitu Marian Kowalski jednoznacznie opowiada się za wyjściem Polski z UE, ale tylko na najkorzystniejszych warunkach. Jego zdaniem Polska powinna mieć plan awaryjny w razie rozpadu wspólnoty państw UE – W obliczu rozpadu Unii Europejskiej powinniśmy mieć projekt polityczny do którego realizacji musimy przystąpić natychmiast. Projekt ten nazywam Nową Jagiellonią. Chodzi mi o to, aby państwa Europy środkowo – wschodniej nawiązały ścisłą współpracę od gospodarczej przez polityczną po militarną – podkreśla. W szczególny sposób odniósł się do więzi Polsko – Węgierskich – Programem minimum powinno być nawiązanie poważnych relacji między Polską a Węgrami – dodaje.

W przemówieniu gościa nie zabrakło również mocnych słów odnośnie napływu imigrantów z krajów bliskiego wschodu i Afryki. – Będę popierał obecny rząd jak obieca, że nie wpuści żadnych uchodźców. Jeśli wpuszczą do Polski obcy cywilizacyjnie element zapomnijmy o czymkolwiek. Inne sprawy są drugorzędne – mówi lider Stowarzyszenia Narodowcy RP.
Na zakończenie Marian Kowalski wyszedł z przesłaniem do słuchaczy, aby to społeczność lokalna brała sprawy w swoje ręce, działając na rzecz pracy organicznej, podkreślając, że tylko w ten sposób mamy wpływ na rzeczywistość polityczną.

Na spotkaniu pojawiło się ponad 60 osób. Podczas przemówienia trwała zbiórka podpisów pod petycją ws. dostępu do broni palnej z inicjatywy Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów.

Łukasz Ostrowski